nr 1397 8134
Staffan Snidare
(f. 1939), Sverige
Etsningar, 5 st, "Spår i snön" (71/250), "Trädman" (43/275), "Pyssgränd" (200/275), "Yttersta tvärgränd" (109/325), "Södra bergen" (220/275). Signerade och numrerade. Motivet: ca 4x6 cm, yttermått inklusive ram: 15x18 cm
Staffan Snidare, svensk grafiker och målare född i Stockholm 1939.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 17 maj 2021
kl 18:07:57
300 kr
Staffan Snidare
Läs mer om Staffan Snidare